25
Ma, Sep
53 New Articles

Sport/Timp liber
Typography

În 28 aprilie la Bistrița s-a desfășurat concursul național de perechi Cupa Floris - Ed. a 42-a și Concurs Național de Formații - Ed. a VII-a.

Cupa Floris - PERECHI - concurs național unde s-au înscris peste 400 de sportivi din Romania si Bulgaria. Clubul de Dans Sportiv Potaissa Turda a participat cu 10 perechi și a obținut 14 medalii.

 

Rezultate:
        SAROSI RAREȘ - CRIȘAN MARIA                     - Open Basic Standard 12-15 ani, Locul 1
        MISARĂȘ DĂNUȚ - PUCA DARIA                     - Hobby 14 -15 ani, Locul 2
        SIMONCA FLORIAN - MOSTECKY SORANA       - Deb. 8-9 ani, 1D, Locul 2
        JOLDES ANDREI - OLARIA ANAMARIA             - E 14-15 ani, Locul 4
        VASVARI DRAGOȘ - OLTEAN LORENA             - E peste 16 ani, Standard, Locul 5
                                                                                     - E peste 16 ani, Latino, Locul 6
        VASLABAN NECTARIE - TRAMBIȚAȘ DIANA - Deb. 10-11 ani, 1D,  Locul 6


Cupa Floris - FORMAȚII - concurs național unde au participat 21 de formații, la 9 secțiuni. Turda s-a întors cu 22 medalii de aur, 38 medalii de argint si 18 medalii de bronz. 


        Rezultate:
        Locul 1 - "Potaissa 3" cu dansul ARLECHINO, la secțiunea TEMATIC. Formația este formată din 22 de sportive.
        Locul 2 - "Potaissa 3" la secțiunea DANS MODERN , cu dansul FASHION DANCE. Echipa are în componență 23 de sportive.
        Locul 2 - "Potaissa 1" cu dansul DESPĂRȚIRE, la secțiunea TEMATIC. În componența echipei sunt 15 sportivi.
        Locul 3 - "Potaissa 2" la secțiunea TRADITIONAL - CARACTER, cu dansul " OH, SUSANA", cu o echipă formată din 18 sportivi. 

        Componența formațiilor : 

        POTAISSA 3 - Bucur Natalia, Bucur Sofia, Bucur Sorana, Bungărdeanu Daria, Cantor Denisa, Chira Karina, Cical Mara, Crișan Nadia, Crișan Sara, Irimia Delia, Kiss Jessica, Lung Tea, Mărginean Diana, Moisa Carina, Nicula Daria, Niman Laura, Pop Lorena, Pop Soraya, Precup Jesica, Rosean Adriana, Sebeni Dalia, Silaghi Salma și Suciu Maria.

        POTAISSA 2 - Șimonca Florian, Mostecky Sorana, Moldovan Andrei, Vidrașcu Mara, Dascăl Ionut, Matei Adelina, Vaslaban Nectarie, Trâmbițaș Diana, Ioo Andrei, Ilies Madalina, Muntean Andrei, Sebeni Natalia, Andruș Matei, Pasca Irina, Takacs Patrick, Rus Adelina, Ilies Andrei, Mona Maria.

        POTAISSA 1 - Sarosi Rareș, Crișan Maria, Vasvari Dragoș, Oltean Lorena, Joldeș Andrei, Olari Anamaria, Nicola Răzvan, Crișan Maria Ella, Misarăș Dănuț, Puca Daria, Dabija Daniel, Berekmeri Iris, Kovacs Ștefan,
Apostol Briana și Pop Alexia. 

        Competiția a fost una foarte grea din cauza căldurii mari din sala de concurs si a numărului mare de participanți, a durat de la ora 9 până la ora 23.45. A fost transmisă live pe canalul de Youtube al Federației Române de Dans Sportiv, putând fi urmărită și de acasă, de către cei care nu au reușit să facă deplasarea la Bistrița. 
        Felicitări tuturor pentru rezultatele obținute și pentru efortul depus!

 

Add comment

Regulile de baza pentru a face comentarii pe site
1. Nu folositi cuvinte obscene. Folosirea lor va duce la: modificarea comentariului, stergerea lui, respectiv, blocarea IPului celui care posteaza, in functie de gravitate.
2. Nu afisati linkuri catre site-uri obscene sau virusate.
3. Nu comentati numai de dragul de a comenta (fara spam).
4. Comentariile dumneavoastra vor fi aprobate de catre un administrator in cel mai scurt timp.


Security code
Refresh