02
Vi, Dec
41 New Articles

Educație
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

JOI 17 NOIEMBRIE 2022

 

 

DIRECTORI UNITĂȚI DE ÎNVĂȚĂMÂNT

     
     

NUME

PRENUME

UNITATE INVATAMANT

FENEȘAN

DIANA

GRĂDINITA ,,POIANA CU CASTANI’’  

RĂDUȚIU

CRINA

GRĂDINIȚA ,,DR.I.RAȚIU’’

BUNEA

LUBIANA

GRĂDINIȚA ,,PRICHINDELUL ISTEȚ’’

TRIF

GABRIELA

GRĂDINIȚA ,,SFÂNTA MARIA’’ 

ONEȚ

MIRELA

GRĂDINIȚA ,, CĂSUȚA PITICILOR’’

MATEI

GIANINA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,TEODOR MURĂȘANU’’

PICOVICI

MARIANA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,TEODOR MURĂȘANU’’

MORAR

OLGA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,, ANDREI ȘAGUNA ’’

BIA

MONICA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,AVRAM IANCU’’

MITROI

DANIELA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,AVRAM IANCU’’

BULGAROV

DANIELA

ȘCOALA GIMNAZIALA ,,HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN’’

ANDREICA

CĂTĂLIN

ȘCOALA GIMNAZIALA ,,HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN’’

BEREKMERI

CAMELIA

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,IOAN OPRIȘ ’’

SUAMEȘ

DĂNILĂ

ȘCOALA GIMNAZIALĂ ,,IOAN OPRIȘ ’’

TIRON

MARIA

SCOALA PROFESIONALĂ ,,POIANA’’ 

SASZ

EDITH

COLEGIUL ,,TEHNIC’’ TURDA

PLEȘOIU

VIORICA

COLEGIUL TEHNIC TURDA

MATEESCU

DORU

COLEGIUL ,,TEHNIC’’ TURDA – IN MEMORIAM

GAVRILESCU

TIMEEA

COLEGIUL ,, EMIL NEGRUȚIU ’’ –nu vine

STAN

FLORIN

COLEGIUL ,, EMIL NEGRUȚIU ’’

JOZAN

ELISABETA

LICEUL TEORETIC ,,JOSIKA MIKLOS" TURDA

ANDREICA

CODRUȚA

COLEGIUL NAȚIONAL ,,MIHAI VITEAZUL ’’ 

POTORA

FLORIN

COLEGIUL NAȚIONAL ,,MIHAI VITEAZUL ’’ 

CANDREA

ANGELA

LICEUL TEORETIC ,,LIVIU REBREANU  ’’

 

 

ȘEFI DE PROMOȚIE

Nr. crt.

Școala de proveniență

Nume elev

1

SCOALA  GIMNAZIALA ,,AVRAM IANCU’’,TURDA

MARGINE ARIANA MARILU

2

CISTELECAN MARIA RODICA

3

SCOALA GIMNAZIALA ,,ANDREI ȘAGUNA’’ TURDA

CSOMAI EMILIA ELISABETH

4

BUJOR SEPTIMIU MIHAI

5

SCOALA GIMNAZIALĂ ,,TEODOR MURĂȘANU’’ TURDA

MÎNICAN BOGDAN

6

GHIȘA ANDREEA OANA

7

POPESCU BOGDAN TUDOR

8

RĂDULESCU BEATRICE MARIA

9

SCOALA  GIMNAZIALĂ,, HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN ‘’TURDA

BALMOȘ EMA DIANA

10

COVACIU BOGDANA ȘTEFANIA

11

SCOALA GIMNAZIALĂ ,, IOAN OPRIȘ’’, TURDA

CIUTUREANU DAVID GABRIEL

12

PAP BLANCA MARIA

13

COLEGIUL NAȚIONAL MIHAI VITEAZU TURDA

LEAȘ DENISA CRISTINA (gimnaziu)

14

POP EMANUELA MARIA (gimnaziu)

15

ROȘA DAVID

(liceu)

16

LICEUL TEORETIC LIVIU REBREANU TURDA

JELADE ALIN-ALEXANDRU

17

RUS ALINA SORINA

18

COLEGIUL EMIL NEGRUȚIU

FANDARAC LĂCRIMIOARA ESTERA

19

COLEGIUL TEHNIC TURDA

TRIF MARIA ANDREEA

20

LICEUL TEORETIC "JOSIKA MIKLOS" TURDA

MARTON EVELYN-KAMILLA

21

MANASES INGRID-ZSELIKE

 

CEA MAI MARE MEDIE LA EVALUAREA NAȚIONALĂ ȘI BACALAUREAT

COLEGIUL NATIONAL MIHAI VITEAZUL

MURARU REBECA-NAOMI

CEA MAI MARE MEDIE LA BACALAUREAT

 SCOALA GIMNAZIALA IOAN OPRIS

CIUTUREANU DAVID GABRIEL

E la liceu la București, duce numele Turzii mai departe

CEA MAI MARE MEDIE LA EVALUARE NATIONALA

 

ELEVII CARE OBȚINUT NOTE DE 10 LA EVALUAREA NAȚIONALĂ PE DISCIPLINE

ȘCOALA GIMNAZIALĂ IOAN OPRIȘ

CRIȘAN DARIA MARIA

LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

PREDUT ALINA CAMELIA

ȚIGĂNILĂ PAUL CRISTIAN

MATEMATICĂ

TRIF RADU

PATAKI DRAGOȘ IOAN

MATEMATICĂ

TRIF RADU

SCOALA GIMNAZIALA
 TEODOR MURASANU

GHIȘA ANDREEA OANA

MATEMATICA

CRINA MIREA

POPESCU BOGDAN TUDOR

MATEMATICA

CRINA MIREA

RĂDULESCU BEATRICE MARIA

MATEMATICA

CRINA MIREA

 

ELEVII CARE AU OBȚINUT NOTE DE 10 LA BACALAUREAT PE DISCIPLINE

COLEGIUL NATIONAL MIHAI VITEAZUL

1. BABA LARISA-ALISA

ISTORIE,

TOPÂRCEANU LUCICA

LOGICĂ ȘI ARGUMENTARE

2. BOLBOACĂ ROBERT-DANIEL

GEOGRAFIE

IOSOF GABRIELA-DOCHIȚA

3. BUDUGAN  ANDREI – ALEX

ISTORIE

TOPÂRCEANU LUCICA

4. BUMB  LORENA-MĂDĂLINA

BIOLOGIE

MÎNICAN LIGIA

5. BUTAȘ RAFAEL-DORIAN

MATEMATICĂ

DAN MONICA

6. CENAN LUANA-SARA

ISTORIE, SOCIOLOGIE

TOPÂRCEANU LUCICA
NECHITEAN CRISTIAN

7.COCAN  CRISTIANA-ALISSA

ISTORIE

TOPÂRCEANU LUCICA

8. CRIȘAN  MARIA-ALEXANDRA

BIOLOGIE

MÎNICAN LIGIA

9. DOGARU  DARIUS-COSTIN

ISTORIE

TOPÂRCEANU LUCICA

10. FAUR UCU-MIHAI

BIOLOGIE

CECLAN MARIA

11. FENEȘAN DARIA-GEORGIANA

INFORMATICA

MIRON FLORIN/
POP DANIELA-MARIA

12. IOVU ILINCA-ANDREEA

BIOLOGIE

MINICAN LIGIA

13. KADAR DIANA-CRISTINA

ISTORIE

TOPÂRCEANU LUCICA

14. LAZĂR BIANCA-MARIA

INFORMATICA

MIRON FLORIN/
POP DANIELA-MARIA

15. LUCA S.M.  MARIUS-CONSTANTIN

INFORMATICA

MIRON FLORIN/
POP DANIELA-MARIA

16. LUP DARIUS-ADRIAN

MATEMATICA,BIOLOGIE

SIMONCA SIMONA MATE CECLAN MARIA BIOLOGIE

17. MOLDOVAN DANIEL-CRISTIAN

SOCIOLOGIE

NECHITEAN CRISTIAN

18 MOLDOVAN DARIA-NATALIA

BIOLOGIE

MÎNICAN LIGIA

19. PALEOCA MARIA-CRISTINA

SOCIOLOGIE

NECHITEAN CRISTIAN

20. POPA DRAGOȘ-CĂLIN

ISTORIE

TOPÂRCEANU LUCICA

21. ROȘA DAVID

MATEMATICA

DAN MONICA

22. SZABO ANDREEA-GEORGIANA

INFORMATICA

MIRON FLORIN/
POP DANIELA-MARIA

23. ZĂHAN DIANA-GABRIELA

BIOLOGIE

CECLAN MARIA

LICEUL TEORETIC LIVIU REBREANU

24. BOTHAZĂ DIANA CORINA-nu vine

BIOLOGIE

PETEAN DELIA- NU VINE

25. DIVRICEAN ALEXIA- nu vine

BIOLOGIE

PETEAN DELIA-NU VINE

26. FAUR ANDREI DENIS-nu vine

BIOLOGIE

PETEAN DELIA-NU VINE

27. RUS ALINA SORINA

ISTORIE

RIGMAN CIPRIAN-NU VINE

 

 

CONCURSURI INTERNAȚIONALE

1

ȘCOALA GIMNAZIALA
 AVRAM IANCU

POP DARIAN

DIVERSITATE CULTURALA
IN SPAȚIUL GEOGRAFIC EUROPEAN

II

BILCU MIRCEA ALIN

2

ILIE DAN

DIVERSITATE CULTURALA
IN SPAȚIUL GEOGRAFIC EUROPEAN

II

BILCU MIRCEA ALIN

3

SUCIU REBECA

DIVERSITATE CULTURALA
IN SPAȚIUL GEOGRAFIC EUROPEAN

III

BILCU MIRCEA ALIN

4

 

NICOARĂ ADELINA

DIVERSITATE CULTURALA
IN SPAȚIUL GEOGRAFIC EUROPEAN

III

 

5

 

CRISAN IULIA

DIVERSITATE CULTURALA
IN SPAȚIUL GEOGRAFIC EUROPEAN

II

 

6

ȘCOALA GIMNAZIALA
 HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN

RUS DANI RĂZVAN

CONCURSUL INTERNAȚIONAL DE PROGRAMARE WORLD SCRATCH CHALLENGE 2022

III

ȚANDEA CARMEN

7

ȘCOALA GIMNAZIALA
IOAN OPRIS

Străjan Andrei Mihai

Concursul Internaţional
de Matematică UPPER SCHOOL

I

Trif Radu Nicolae

8

Bucur Cristiana Elena

Concursul Internaţional
de Matematică UPPER SCHOOL

II

Trif Radu Nicolae

9

Breabăn Maia

Concursul Internaţional
de Matematică UPPER SCHOOL

III

Trif Radu Nicolae

10

Srăjan Andrei Mihai

LUMINA MATH

II

Trif Radu Nicolae

11

ȘCOALA GIMNAZIALĂ
TEODOR MURĂȘANU

MOLDOVAN ARIANNA

My City - Suwon,
Coreea de Sud

II

PICOVICI MARIANA

12

OLCSVARI ARON

Concurs / online, Buzău,
febr.2022, „Împreună oferim zâmbete”:

I

PICOVICI MARIANA

13

CONSTANTINESCU DANIEL

Concurs / online, Buzău,
febr.2022, „Împreună oferim zâmbete”:

II

PICOVICI MARIANA

 

GĂZDAC PAUL

CONCNCURS ,,ART FROM HEART

II

BÎLCU ALIN

14

CRIȘAN DENIS

Concurs / online, Buzău,
febr.2022, „Împreună oferim zâmbete”:

II

PICOVICI MARIANA

15

1.BOZDOG MIHNEA
2.PĂTĂCEAN CORINA
3.SOPORAN DARIUS
4.MÎNICAN BOGDAN
5.POP RAZVAN
6.BOLBOACA ALICE

Concurs internațional
 de eseuri engleza : Hitchhiker's guide to the cyberspace

I

 BUZILA CRISTINA+ MATEI GIANINA

16

COLEGIUL NATIONAL MIHAI VITEAZUL

CHIRIAC IULIA ANDREEA

 

CONFERENCE OF YOUNG SCIENCE

 

II

MINICAN LIGIA/GEORGESCU DUMITRU

 

 

VINERI

18 NOIEMBRIE

CONCURSURI NAȚIONALE

Nr. crt.

Școala de proveniență

Nume elev

Denumire concurs

Premiul

Profesor

1

ȘCOALA GIMNAZIALA
 AVRAM IANCU

CRIȘAN SERGIU

ESEU PENTRU PACE
WE ARE ALL CONNECTED

I

MIC LOREDANA

2

MANCIU CIPRIAN

CANGURUL
 LIMBA ENGLEZĂ

I

MIC LOREDANA

3

GHERMAN TUDOR

CANGURUL
 LIMBA ENGLEZĂ

II

MIC LOREDANA

4

CALO DANIEL

CANGURUL
 LIMBA ENGLEZĂ

III

MIC LOREDANA

5

POP DARIAN

CANGURUL
 LIMBA ENGLEZĂ

III

MIC LOREDANA

 

POPA ERICA

CANGURUL LIMBA ENGLEZA

III

MIC LOREDANA

 

ONACĂ DAVID

ZÂMBET DE COPIL IN ZBOR

II

BÎLCU ALIN

6

POGACEAN DANUT

CANGURUL  LIMBA ENGLEZĂ

III

MIC LOREDANA

7

ȘCOALA GIMNAZIALA
 HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN

RUS DANI RĂZVAN

OLIMPIADA DIGITALĂ
 DE SCRATCH-GAME-SCRIPT

I

LUTSCH CAMELIA

8

POPA DIANA

CONCURS COMPER
 LIMBA ROMÂNĂ

II

RAD MONICA

9

ȘCOALA GIMNAZIALA
IOAN OPRIS

Cioban Alina Maria

OLIMPIADA SPORTULUI
 ȘCOLAR – VOLEI FETE

MENȚIUNE

MACAVEI
IOANA CAMELIA

10

Coman Nicole Alexia

OLIMPIADA SPORTULUI
 ȘCOLAR – VOLEI FETE

 

MACAVEI
IOANA CAMELIA

11

Demeter Diana Maria

OLIMPIADA SPORTULUI
 ȘCOLAR – VOLEI FETE

 

MACAVEI
IOANA CAMELIA

12

Sălăjan Nerea Alexandra

OLIMPIADA SPORTULUI
 ȘCOLAR – VOLEI FETE

 

MACAVEI
IOANA CAMELIA

13

Urdă Teodora Anamaria

OLIMPIADA SPORTULUI
 ȘCOLAR – VOLEI FETE

 

MACAVEI
IOANA CAMELIA

14

Luca Deac Larisa-Georgiana

OLIMPIADA SPORTULUI
 ȘCOLAR – VOLEI FETE

 

MACAVEI
IOANA CAMELIA

15

Pop Diana Andreea

OLIMPIADA SPORTULUI
 ȘCOLAR – VOLEI FETE

 

MACAVEI
IOANA CAMELIA

16

Soporan Daria Iulia

OLIMPIADA SPORTULUI
 ȘCOLAR – VOLEI FETE

 

MACAVEI
IOANA CAMELIA

17

Trif Ariana Maria

OLIMPIADA SPORTULUI
 ȘCOLAR – VOLEI FETE

 

MACAVEI
IOANA CAMELIA

18

ȘCOALA GIMNAZIALĂ
TEODOR MURĂȘANU

MOCAN FLAVIU

Concurs Național de Eseuri
 ed a XVII-a 2022  Ce ar face personajul tău preferat de poveste dacă ar vizita Turda

I

VESA CAMELIA

19

POPA ANTONIA

Concurs Național de Eseuri
 ed a XVII-a 2022  Ce ar face personajul tău preferat de poveste dacă ar vizita Turda

II

VESA CAMELIA

20

AMAXINOAEI NICOLETA

Concurs Național de Eseuri
 ed a XVII-a 2022  Ce ar face personajul tău preferat de poveste dacă ar vizita Turda

III

VESA CAMELIA

21

AMAXINOAEI BIANCA

Concurs Național de Eseuri
 ed a XVII-a 2022  Ce ar face personajul tău preferat de poveste dacă ar vizita Turda

MENȚIUNE

VESA CAMELIA

22

LICEUL TEORETIC
 LIVIU REBREANU

MAIER IOANA
ALEXANDRA

Concurs național
de creațieartistică "Zâmbet de copilînzbor de fluturi"

III

PICOVICI ALEXANDRU

23

NICOARĂ DENISA

Concurs național
de creațieartistică "Zâmbet de copilînzbor de fluturi"

III

BAL VIOLETA

24

Marc Oana-Stefania

Rugby  Olimpiada
Nationala a SportuluiScolar, etapa NATIONALA

IV

POP COSMIN BOGDAN

25

Latco Flaviu-Claudiu

Rugby  Olimpiada
Nationala a SportuluiScolar, etapa NATIONALA

IV

POP COSMIN BOGDAN

26

Latco Stefan-Darius

Rugby  Olimpiada
Nationala a SportuluiScolar, etapa NATIONALA

IV

POP COSMIN BOGDAN

27

Ciava Raul-Daniel

Rugby  Olimpiada
Nationala a SportuluiScolar, etapa NATIONALA

IV

POP COSMIN BOGDAN

28

Linca Emanuel-Cosmin

Rugby  Olimpiada
Nationala a SportuluiScolar, etapa NATIONALA

IV

POP COSMIN BOGDAN

29

Misaras Alicia-Roxana

Rugby  Olimpiada
Nationala a SportuluiScolar, etapa NATIONALA

IV

POP COSMIN BOGDAN

30

Nelega Maia-Elena

Rugby  Olimpiada
Nationala a SportuluiScolar, etapa NATIONALA

IV

POP COSMIN BOGDAN

31

Mardare Beniamin

Rugby  Olimpiada
Nationala a SportuluiScolar, etapa NATIONALA

IV

POP COSMIN BOGDAN

32

Trifa Daniel-Teodor

Rugby  Olimpiada
Nationala a SportuluiScolar, etapa NATIONALA

IV

POP COSMIN BOGDAN

33

COLEGIUL EMIL NEGRUTIU

HAPA DUMITRU DANIEL

Olimpiada de Agricultura
-Creșterea animalelor

II

CREȚU IOANA

34

CENAN DIANA ANDREEA

Olimpiada de Agricultura
-Creșterea animalelor

MENȚIUNE

CREȚU IOANA

35

COLEGIUL NAȚIONAL
 MIHAI VITEAZUL

CHIRIAC IULIA ANDREEA

Conurs Interdisciplinar
 Conference of Young Scientist

I

MINICAN LIGIA
GEORGESCU DUMITRU

36

CHIRIAC IULIA ANDREEA

Conurs Interdisciplinar
 Conference of Young Scientist

MENTIUNE
SECTIUNEA POSTERE
LIFE SCIENCE

MINICAN LIGIA
GEORGESCU DUMITRU

37

POP TEODORA SIMINA

CONCURS NATIONAL
 DE LECTURĂ ȘI INTERPRETARE „IONEL TEODOREANU ”, IASI, 12-15 MAI 2022

III

POP SIMONA

38

 

PETEAN IRINA

 CONCURS NAȚIONAL

I

 PICOVICI ALEXANDRU

39

 

 

 

 

40

LICEUL TEORETIC JOSIKA MIKLOS

GALL ARPAD CSABA

CONCURSUL NATIONAL DE FIZICA ALFA SI OMEGA

MENTIUNE

 

 

 

 

VINERI 18 NOIEMBRIE 2022

CONCURSURI JUDEȚENE

Nr. crt.

Școala de proveniență

Nume elev

  Denumire concurs

 

     PREMIU

Profesor

1

ȘCOALA GIMNAZIALA
 HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN

FEKETE ȘTEFAN

OLIMPIADA DE RELIGIE
 ORTODOXĂ

II

ȚANDEA CARMEN

2

ROȘIAN LAURA

DESCOPERĂ O LUME
 SĂNĂTOASĂ

II

STAN DIANA

3

ȘCOALA PROFESIONALĂ
 POIANA

STOICA PANTI
 DRAGOȘ

OLIMPIADA DE
LIMBA RROMANI

I

JIMBA MARGARETA

4

RUJA CRISTINA

OLIMPIADA DE
LIMBA RROMANI

II

JIMBA MARGARETA

5

HOCA EMILIA

OLIMPIADA DE
LIMBA RROMANI

III

JIMBA MARGARETA

16

SCOALA GIMNAZIALA IOAN OPRIS

 

Pataki Dragoș

OLIMPIADA SPORTULUI
 ȘCOLAR – ȘAH

II

MACAVEI
IOANA CAMELIA

17

Moldovan Ana Cristina

FIZICA IN IMAGINI

I

Bukos Gabriela

18

Păcurar Patricia Larisa

FIZICA IN IMAGINI

I

Bukos Gabriela

19

Şerb Maria Serena

FIZICA IN IMAGINI

I

Bukos Gabriela

20

LICEUL TEORETIC
 LIVIU REBREANU

CHEȚAN DAVID,                                                                                                                                                                                                                                                                 

 

MAJOR TIMEEA-ANDREEA,                                                                                                                                                                                                                                             

 

IURIAN LIA-DIANA,                                                                                                                                                                                                                                                          

 

MICLEA ALEX-GABRIEL,                                                                                                                                                                                                                                                       

 

POPA ALEXANDRU-STELIAN,                                                                                                                                                                                                                                            

 

CRISAN ALEXANDRA

SANITARII PRICEPUȚI

 

 

 

 

 

 

 

 

I

PETEAN DELIA-nu vine

21

ONAC MANUEL CIPRIAN

Limba engleza-
Concursul “Olimpiadele comunicarii”

 

II

TRIF MONICA

22

ONAC MANUEL CIPRIAN

Concursuljudetean
 “Stand up for  your rights!”

 

              III

TRIF MONICA

23

NEGRUTIU
 DARIA MARIA

Concursuljudetean
 “Stand up for  your rights!”

             

III

BILCZ SILVIA

24

NAN ELISA
 CRISTINA

Concursuljudetean
 “Stand up for  your rights!”

 

III

BILCZ SILVIA

25

ANCA STEFANIA

Rugby Olimpiada
Nationala a SportuluiScolar,  etapa JUDETEANA,

 

I

POP COSMIN BOGDAN

26

MOLDOVAN
 MARIO ALEXANDRU

Pregatire sportiva
teoretica, olimpiadaJudeteana

 

              II

POP COSMIN BOGDAN

27

TOADER DELIA
 ANDRADA

Pregatire sportiva
teoretica, olimpiadaJudeteana

 

III

POP COSMIN BOGDAN

28

BASTIUREA ADRIAN

Handbal baieti –
Olimpiada Nationala a SportuluiScolar, fazajudeteana

 

 

I

MARIAN RAUL

29

SEBASTIAN BODEA

Handbal baieti –
Olimpiada Nationala a SportuluiScolar, fazajudeteana

 

I

MARIAN RAUL

30

HARSAN BOGDAN

Handbal baieti –
Olimpiada Nationala a SportuluiScolar, fazajudeteana

 

 

               I

MARIAN RAUL

31

ARION DENIS

Handbal baieti –
Olimpiada Nationala a SportuluiScolar, fazajudeteana

 

 

              I

MARIAN RAUL

32

ZVARIC ALEX-DORIAN

Handbal baieti –
Olimpiada Nationala a SportuluiScolar, fazajudeteana

 

              I

MARIAN RAUL

33

RUSU DARIUS

Handbal baieti –
Olimpiada Nationala a SportuluiScolar, fazajudeteana

 

 

I

MARIAN RAUL

34

BARBOSU CRISTIAN

Handbal baieti –
Olimpiada Nationala a SportuluiScolar, fazajudeteana

 

 

I

MARIAN RAUL

35

BUSUIOC CRISTIAN

Handbal baieti –
Olimpiada Nationala a SportuluiScolar, fazajudeteana

 

 

I

MARIAN RAUL

36

GRINDEAN SEBASTIAN

Handbal baieti –
Olimpiada Nationala a SportuluiScolar, fazajudeteana

 

 

I

POP COSMIN BOGDAN

37

DANCIU ANDREI

Handbal baieti –
Olimpiada Nationala a SportuluiScolar, fazajudeteana

 

 

I

POP COSMIN BOGDAN

38

ZVARIC ALEX-DORIAN

Baschet baieti -
 Olimpiada Nationala a SportuluiScolar

 

 

II

TRIF BIANCA

39

CHEREJDI-BACIU JAVIER

Baschet baieti -
 Olimpiada Nationala a SportuluiScolar

 

 

II

TRIF BIANCA

40

GHIP COSMIN-ALEXANDRU

Baschet baieti -
 Olimpiada Nationala a SportuluiScolar

 

II

 

TRIF BIANCA

41

BUSUIOC RAZVAN

Baschet baieti -
 Olimpiada Nationala a SportuluiScolar

 

 

II

TRIF BIANCA

42

LATCO STELIAN-DARIUS

Baschet baieti -
 Olimpiada Nationala a SportuluiScolar

 

 

II

TRIF BIANCA

43

GRINDEAN SEBASTIAN

Baschet baieti -
 Olimpiada Nationala a SportuluiScolar

 

 

II

TRIF BIANCA

44

GOIA ROBERT

Baschet baieti -
 Olimpiada Nationala a SportuluiScolar

 

 

II

TRIF BIANCA

45

MICU MIHAI

Baschet baieti -
 Olimpiada Nationala a SportuluiScolar

 

 

II

TRIF BIANCA

46

DEIAC SERGIU-LUCIAN

Baschet baieti -
 Olimpiada Nationala a SportuluiScolar

 

 

II

TRIF BIANCA

47

COCAN TUDOR

Baschet baieti -
 Olimpiada Nationala a SportuluiScolar

 

 

II

TRIF BIANCA

48

FLESER RAZVAN

Fotbal baieti -
 Olimpiada Nationala a SportuluiScolar

 

 

III

POP COSMIN BOGDAN

49

FILIP DANIEL-MARIAN

Fotbal baieti -
 Olimpiada Nationala a SportuluiScolar

 

 

III

POP COSMIN BOGDAN

50

LATCO FLAVIU

Fotbal baieti -
 Olimpiada Nationala a SportuluiScolar

 

 

III

POP COSMIN BOGDAN

51

BURAN ANDREI

Fotbal baieti -
 Olimpiada Nationala a SportuluiScolar

 

 

III

POP COSMIN BOGDAN

52

CIAVA RAUL

Fotbal baieti -
 Olimpiada Nationala a SportuluiScolar

 

III

POP COSMIN BOGDAN

53

TANDEA RARES

Fotbal baieti -
 Olimpiada Nationala a SportuluiScolar

 

 

III

 

POP COSMIN BOGDAN

54

BERCKEZI LORAND

Fotbal baieti -
 Olimpiada Nationala a SportuluiScolar

 

 

 

III

POP COSMIN BOGDAN

55

BALAS ALEXANDRU

Fotbal baieti -
 Olimpiada Nationala a SportuluiScolar

 

 

III

POP COSMIN BOGDAN

56

PAVEL DARIUS

Fotbal baieti -
 Olimpiada Nationala a SportuluiScolar

 

 

III

POP COSMIN BOGDAN

57

SAVU ALEX

Fotbal baieti -
 Olimpiada Nationala a SportuluiScolar

 

 

III

POP COSMIN BOGDAN

58

CRISTEA MIRCEA

Fotbal baieti -
 Olimpiada Nationala a SportuluiScolar

 

 

III

POP COSMIN BOGDAN

59

COLEGIUL NAȚIONAL MIHAI VITEAZUL

POP SIMINA

OLIMPIADA -
 LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ

 

 

II

POP SIMONA

60

COJAN OLGA

OLIMPIADA -
 LIMBA ENGLEZĂ

 

III

INCZE DANIELA

61

BORSA  ANDREI

GEOGRAFIE

II

IOSOF GABRIELA

62

CORSAU LAVINIA

GEOGRAFIE

III

IOSOF GABRIELA

63

MINCU SMARANDA

OLIMPIADA NATIONALA
 A SPORTULUI SCOLAR, SAH

 

 

I

PAMFILIE FLAVIU

 

GHERMAN ALEXANDRU

CONCURS INTERNATIONAL
 DE MATEMATICA LUMINA MATH – editia a XXV - FAZA JUDETEANA

 

 

III

SIMONCA SIMONA

 

SIMONCA FLORIAN

CONCURS INTERNATIONAL
 DE MATEMATICA LUMINA MATH – editia a XXV - FAZA JUDETEANA

 

 

I

SIMONCA SIMONA

 

MICLĂUȘ TUDOR

REPREZENTANT -ECHIPA DE ROBOTICĂ CYBER PUNK ROBOTICS- CONCURS BRD FIRST TECH CHALLENGE – CALIFICARE LA ETAPA NAȚIONALĂ

              

 

              I

 

64

ROȘA DAVID

FIZICA

 

I

GEORGESCU DUMITRU

65

 

RUSSO DARIA

CROSS –faza județeană

 

II

PAMFILIE FLAVIU

65

SCOALA GIMNAZIALA TEODOR MURASANU

LUCA DENISA

Concurs mai aproape de Ion Creanga

 

 

I

PICOVICI MARIANA

 

CONCURSURI INTERJUDEȚENE

1

ȘCOALA GIMNAZIALA
 AVRAM IANCU

MANCIU ENEA

MASCA IN IMAGINAȚIA
 COPIILOR

I

BILCU MIRCEA ALIN

2

VOMIR MONICA

MASCA IN IMAGINAȚIA
 COPIILOR

II

BILCU MIRCEA ALIN

3

ȘCOALA GIMNAZIALĂ
TEODOR MURĂȘANU

POPA ANTONIA

„Imagini rurale și urbane  în contextul actual”, Șc.Gimn. Dumbrava, jud. Timiș

I

PICOVICI MARIANA

4

MOCAN FLAVIU

„Imagini rurale și urbane  în contextul actual”, Șc.Gimn. Dumbrava, jud. Timiș

II

PICOVICI MARIANA

5

VASLABAN NECTARIE

Masca in imaginatia
copiilor- Clubul copiilor Sabaoani, jud. Neamt

I

BîlcuMirceaAlin

6

ONYEJUWA PAUL

Masca in imaginatia
copiilor- Clubul copiilor Sabaoani, jud. Neamt

II

BîlcuMirceaAlin

7

MINICAN IULIA

Masca in imaginatia
copiilor- Clubul copiilor Sabaoani, jud. Neamt

III

BîlcuMirceaAlin

8

LICEUL TEORETIC
 LIVIU REBREANU

CIORTEA RAZVAN
 GABRIEL

Rugby Olimpiada
Nationala a SportuluiScolar,  etapa ZONALA,

I

POP COSMIN BOGDAN

9

GRINDEAN PAUL SEBASTIAN

Rugby Olimpiada
Nationala a SportuluiScolar,  etapa ZONALA,

I

 

10

FĂRCAȘ MARCUS ANTONIO

Rugby Olimpiada
Nationala a SportuluiScolar,  etapa ZONALA,

I

 

 

CLUBUL COPIILOR

16:45-17:40

I.CERCUL  DE  CERAMICĂ - PROFESOR ȚOP ADRIAN

LOC

CONCURS

1. BĂL SOFIA

I

Concurs International de Fantezie si Îndemanare ,,Culorile Toamnei” Lipova

2. ȚOP ANASTASIA PAULA

I

Concurs International de Fantezie si Îndemanare ,,Culorile Toamnei” Lipova

3. BENCZE MATE

II

Concurs International de Fantezie si Îndemanare ,,Culorile Toamnei” Lipova

4. PĂDUREAN ELISABETH

I

Concurs Național de Creație Artistică Pentru Copii „ Zâmbet de copil în zbor de fluturi”

5.TUȘA ALIN

II

Concurs Național de Creație Artistică Pentru Copii „ Zâmbet de copil în zbor de fluturi”

6.CSOMAI EMILIA

III

Concurs Național de Creație Artistică Pentru Copii „ Zâmbet de copil în zbor de fluturi”

7.LĂZĂREAN IOANA

PREMIU SPECIAL

Concurs Național de Creație Artistică Pentru Copii „ Zâmbet de copil în zbor de fluturi”

 

 

 

 

 

 

II.CERCUL  DE   PICTURA  -  PROFESOR  RUS CORINA

 

 

8.POPA NARCISA

I

Concurs Internațional de Fantezie și Îndemânare  „Culorile Toamnei / The Colours of Autumn”, Noiembrie 2021, Lipova

9.SĂVAN MATEI LAURENȚIU

I

Concurs Internațional de Fantezie și Îndemânare  „Culorile Toamnei / The Colours of Autumn”, Noiembrie 2021, Lipova

10.ROȘU DOROTHEA

II

Concurs Internațional de Fantezie și Îndemânare  „Culorile Toamnei / The Colours of Autumn”, Noiembrie 2021, Lipova

11.CĂPĂȚÂNĂ ANDREEA

I

Concurs  Internațional de Arte Plastice ,, Datini și obiceiuri – forme și culori,,  Iunie 2022, Sighetu-Marmației

12.POPA NARCISA

I

Concurs  Internațional de Arte Plastice ,, Datini și obiceiuri – forme și culori,,  Iunie 2022, Sighetu-Marmației

13.PINTILIE AMALIA

I

Concurs  Internațional de Arte Plastice ,, Datini și obiceiuri – forme și culori,,  Iunie 2022, Sighetu-Marmației

14.MESAROȘIU IOANA

II

Concurs  Internațional de Arte Plastice ,, Datini și obiceiuri – forme și culori,,  Iunie 2022, Sighetu-Marmației

15.IRIMIA DELIA

II

Concurs  Internațional de Arte Plastice ,, Datini și obiceiuri – forme și culori,,  Iunie 2022, Sighetu-Marmației

16.BACIU ADELA

III

Concurs  Internațional de Arte Plastice ,, Datini și obiceiuri – forme și culori,,  Iunie 2022, Sighetu-Marmației

17.NEAMȚU ȘTEFAN

I

Concurs Internațional „ÎNVINGĂTOR PRIN ARTĂ” -  ediţia a XII-a, Februarie 2022, Chişinău – Republica Moldova

18.POPA NARCISA

I

Concurs Internațional „ÎNVINGĂTOR PRIN ARTĂ” -  ediţia a XII-a, Februarie 2022, Chişinău – Republica Moldova

19.PINTILIE AMALIA

I

Concurs Internațional „ÎNVINGĂTOR PRIN ARTĂ” -  ediţia a XII-a, Februarie 2022, Chişinău – Republica Moldova

20.INCZE AMALIA

I

Concurs Internațional „ÎNVINGĂTOR PRIN ARTĂ” -  ediţia a XII-a, Februarie 2022, Chişinău – Republica Moldova

21. RUSU MARIA

I

Concurs Internațional „ÎNVINGĂTOR PRIN ARTĂ” -  ediţia a XII-a, Februarie 2022, Chişinău – Republica Moldova

22.FARKAS VERA

PREMIU SPECIAL

Concursul Internațional de Artă Plastică pentru copii „CURCUBEU”  (,,International Art Contest For Children-Rainbow,,)  Ediția a XV-a, Aprilie-Mai 2022, Curtea de Argeş

23.NEAMȚU ȘTEFAN

I

Concursul Internațional de Artă Plastică pentru copii „CURCUBEU”  (,,International Art Contest For Children-Rainbow,,)  Ediția a XV-a, Aprilie-Mai 2022, Curtea de Argeş

24.CRIȘAN BIANCA

I

Concursul Internațional de Artă Plastică pentru copii „CURCUBEU”  (,,International Art Contest For Children-Rainbow,,)  Ediția a XV-a, Aprilie-Mai 2022, Curtea de Argeş

25.INCZE ALEXIA

I

Concursul Internațional de Artă Plastică pentru copii „CURCUBEU”  (,,International Art Contest For Children-Rainbow,,)  Ediția a XV-a, Aprilie-Mai 2022, Curtea de Argeş

26.BUREAN ALEXIA

III

Concursul Internațional de Artă Plastică pentru copii „CURCUBEU”  (,,International Art Contest For Children-Rainbow,,)  Ediția a XV-a, Aprilie-Mai 2022, Curtea de Argeş

27. DRAGOMIR PAULA

III

Concursul Internațional de Artă Plastică pentru copii „CURCUBEU”  (,,International Art Contest For Children-Rainbow,,)  Ediția a XV-a, Aprilie-Mai 2022, Curtea de Argeş

28. CIORTEA IRINA

PREMIU SPECIAL

Concurs Internațional de Arte Vizuale ,, Poveste în acuarelă,, -ediția XIV, Martie 2022, Cluj

29.PINTEA ANA

PREMIU SPECIAL

Concurs Internațional de Arte Vizuale ,, Poveste în acuarelă,, -ediția XIV, Martie 2022, Cluj

30. INCZE ALEXIA

PREMIU SPECIAL

Concurs Internațional de Arte Vizuale ,, Poveste în acuarelă,, -ediția XIV, Martie 2022, Cluj

31. NEAMȚU ȘTEFAN

I

Concursul Internațional ”Diversitate Culturală în Spațiul Geografic European”, Martie - Iunie 2022, Iași

32.MESAROȘIU IOANA

I

Concursul Internațional ”Diversitate Culturală în Spațiul Geografic European”, Martie - Iunie 2022, Iași

33.PINTILIE AMALIA

I

Concursul Internațional ”Diversitate Culturală în Spațiul Geografic European”, Martie - Iunie 2022, Iași

34.PERȚA EMANUEL

III

Concursul Internațional ”Diversitate Culturală în Spațiul Geografic European”, Martie - Iunie 2022, Iași

35.FELEA ANDREEA

I

Concursul Național de  Artă Plastică  “LUMINĂ ȘI CULOARE”,  Ediția a VIII-a 28 Mai-3 Iunie 2022, Fălticeni, Suceava

36.INCZE ALEXIA

II

Concursul Național de  Artă Plastică  “LUMINĂ ȘI CULOARE”,  Ediția a VIII-a 28 Mai-3 Iunie 2022, Fălticeni, Suceava

37.RUSU MARIA

II

Concursul Național de  Artă Plastică  “LUMINĂ ȘI CULOARE”,  Ediția a VIII-a 28 Mai-3 Iunie 2022, Fălticeni, Suceava

38.PINTEA TRAIAN

III

Concursul Național de  Artă Plastică  “LUMINĂ ȘI CULOARE”,  Ediția a VIII-a 28 Mai-3 Iunie 2022, Fălticeni, Suceava

39.INCZE ALEXIA

SPECIAL

  Concursul Național -  ,, Zâmbet de copil, în zbor de fluturi,, Iunie 2022, Turda, Cluj

40.CRIȘAN BIANCA

I

  Concursul Național -  ,, Zâmbet de copil, în zbor de fluturi,, Iunie 2022, Turda, Cluj

41.POPA NARCISA

II

  Concursul Național -  ,, Zâmbet de copil, în zbor de fluturi,, Iunie 2022, Turda, Cluj

42.BACIU ADELA

III

  Concursul Național -  ,, Zâmbet de copil, în zbor de fluturi,, Iunie 2022, Turda, Cluj

43. PINTEA ANA

MENȚIUNE

  Concursul Național -  ,, Zâmbet de copil, în zbor de fluturi,, Iunie 2022, Turda, Cluj

 

 

 

III.CERCUL  DE   ECOTURISM - PROFESOR  MUREȘAN  ANCA -DIPLOMA

 

 

44.PRUNARIU CĂTĂLIN

III

Concurs national "Zambet de copil in zbor de fluturi", editia a VI-a

45.TÂRNĂVEAN ROBERTO

II

Concurs national "Zambet de copil in zbor de fluturi", editia a VI-a

46. LOCO ADELA

MENȚIUNE

Concurs national "Zambet de copil in zbor de fluturi", editia a VI-a

 

 

 

IV.  CERCUL  DE  BALET,  DANS  MODERN – PROFESOR HELLER  DANIELA  -DIPLOMA

 

 

47. FORMAȚIA FLY

I

Concurs National de Tenis de masa si Dans modern ,,Trofeul Drobeta"

48.FORMAȚIA FLY

II

Concurs National de Tenis de masa si Dans modern ,,Trofeul Drobeta"

49.FORMAȚIA FLY

I

Concurs National de Dans ,,Fantezie in pasi de dans"

50.FORMAȚIA FLY

II

Concurs National de Dans ,,Fantezie in pasi de dans"

51.Formația BUTTERFLYS 

II

Festivalul Concurs National,,Dance Art Fusion-the dance contest in Sibiu"  

52. FORMAȚIA FLY

I

Festivalul Concurs National,,Dance Art Fusion-the dance contest in Sibiu"  

53. FORMAȚIA FLY

I

Festivalul Concurs National,,Dance Art Fusion-the dance contest in Sibiu"  

54. FORMAȚIA BAM-BUM

I

Festivalul Concurs National,,Dance Art Fusion-the dance contest in Sibiu"  

 

 

 

V.CERCUL  DE GIMNASTICĂ – PROFESOR BUREAN FELICIA-DIPLOMA

 

 

55.Formația Gymnastics Star secțiunea Acrodance.

II

Concurs Național Transylvania Dance Competition Tărgu Mureș 2022

56.Cristurean Andreea secțiunea Acrodance categoria solo

II

Concurs Național Transylvania Dance Competition Tărgu Mureș 2022

57. Locul I formația Gymnastics Stars secțiunea acrodance , categoria clasele 1-4.                       

I

Concurs Festival National Dance Art Fusion  The Dance  Contest Cisnădie Sibiu 2022                       

58.Locul 1 formația Millenium Junior secțiunea fantezie coregrafica, categoria clasele 1-4.

I

 

VI.CERCUL  DE  ELECTRONICĂ -PROFESOR  ȘIPOȘ ARPAD

 

 

1.Participare la Europe Meet&Code 2021-2022 cu proiectul SNAP! Inside and outside the Earth

 

 

 

SÂMBĂTĂ

19 NOIEMBRIE

AHC POTAISSA

AHC  POTAISSA TURDA - LICEUL TEORETIC LIVIU REBREANU TURDA

HANDBAL MASCULIN – JUNIORI II

AN COMPETITIONAL 2021-2022  MEDALIE DE BRONZ LOC 3 NATIONAL

 

Nr.

Crt.

Data nasterii

(zi, luna, an)

Numele

Prenumele

Functia

1

2005

Beldean

Raul

Jucator

2

2005

Crisan

Andrei

Jucator

3

2005

Marc

Razvan

Jucator

4

2005

Busuioc

Razvan

Jucator

5

2006

Pascu

Darius

Jucator

6

2005

Voica

Andrei

Jucator

7

2006

Nasalean

Doru

Jucator

8

2005

Barbosu

Cristian

Jucator

9

2005

Ghica

Rares

Jucator

10

2005

Nemeti- Crisan

Alexandru

Jucator

11

2005

Lugojan

Matei

Jucator

12

2005

Bleant

Dragos

Jucator

13

2006

Cocan

Tudor

Jucator

14

2005

Zvaric

Alex

Jucator

15

2006

Cioara

Adrian

JUCATOR LOT NATIONAL

16

2006

Veres

Stefan

Jucator

 17

2005

Mihet

Marius

Jucator

18

2005

Grindean

Sebastian

Jucator

19

1979

Marian

Raul 

Antrenor

20

1983

Salajan

Cosmin

Director sportiv

 

                                                  JUCATORI LOT NATIONAL AHC POTAISSA TURDA

Nr.

Crt.

Data nasterii

(zi, luna, an)

Nume Prenume

 

1

19.11.03

Veres   Denis

JUCATOR LOT NATIONAL

2

07.04.04

Rusu  Darius

JUCATOR LOT NATIONAL

3

02.12.04

Ciortea  Razvan

JUCATOR LOT NATIONAL

4

20.09.03

Bastiurea Adrian 

JUCATOR LOT NATIONAL

5

27.11.04

Pintoiu   George

JUCATOR LOT NATIONAL

 

AHC . POTAISSA TURDA - LICEUL TEORETIC LIVIU REBREANU TURDA

HANDBAL FEMININ  – JUNIORI II

AN COMPETITIONAL 2021-2022  MEDALIE DE  ARGINT  LOC 2 NATIONAL

 

Nr.

Crt.

Data nasterii

Numele

Prenumele

Functia

1

2005

ENACHE

ALEXANDRA SORINA

Jucatoare

2

2005

TOADER

ALEXANDRA CRISTINA

Jucatoare

3

2005

DANILESCU

IOANA

JUCATOARE LOT NATIONAL

4

2005

GERMAN

DARIA ALEXIA

JUCATOARE LOT NATIONAL

5

2005

BELOCAMENSKI

ARINA

Jucatoare

6

2006

DAMIAN

TEODORA LAVINIA

JUCATOARE LOT NATIONAL

7

2005

DASCALU

CATALINA

JUCATOARE LOT NATIONAL

8

2005

SUCIU

ANITA

JUCATOARE LOT NATIONAL

9

2005

APOSTU

ELISA IOANA

                Jucatoare

10

2005

GALATANU

BIANCA

JUCATOARE LOT NATIONAL

11

2005

TOROK

DENISA AMALIA

Jucatoare

12

1982

TIVADAR

MIHAELA

ANTRENOR

13

1983

SALAJAN

COSMIN

DIRECTOR SPORTIV

14

1980

KOCS

LEVENTE

ANTRENOR PORTARI

 

      AHC . POTAISSA TURDA - LICEUL TEORETIC LIVIU REBREANU TURDA

HANDBAL MASCULIN – JUNIORI III

AN COMPETITIONAL 2021-2022  MEDALIE DE  AUR  CAMPIONI  NATIONALI

Nr. Crt

Data nasteri

Nume

Prenume

Functia

1

2007

Iclenzan 

Nicolas

Jucator

2

2007

Busuioc

Cristian

Jucator

3

2007

Mocean

Stefan

Jucator

4

2008

Selegean

Alex

Jucator

5

2007

Hanc

Andrei

Jucator

6

2007

Bocos

Vladut

Jucator

7

2007

Zeic

Razvan

Jucator

8

2008

Murariu

David

Jucator

9

2008

Rus

Daniel

Jucator

10

2007

Sandor

Laurentiu

Jucator

11

2007

Greta

Ionut

JUCATOR LOT NATIONAL

12

2008

Iozan

Stefan

Jucator

13

2007

Szasz

Ervin

Jucator

14

2008

Mărea

Davide

Jucator

15

2008

Cenariu

Lucas

Jucator

16

2007

Hapa

Catalin

JUCATOR LOT NATIONAL

17

1973

Alexandru

Iulian

Antrenor

18

1976

Oroian

Aurel

Director sportiv

 

KARATE

13:20-14:10

„Sportiva de Aur” a Turzii, Maria Simina Morar.

Sensei Kerekes Eva-Enik și Jozsef Drocsa

 

CLUB KARATE ACS VIITORUL POTAISSA TURDA

Partcipare ACS Viitorul Potaissa Turda

Gala Excelenței, Turda 19.11.2022

ANTRENOR PAUL CĂȚĂNAȘ

ANTRENOR SECUND: STANCIU COSMIN

 

Nr.

Numele Prenumele

1.

GHERMAN ANAMARIA

2.

STRUȚA ANTONIA

3.

BĂICEANU ELENA

4.

CĂȚĂNAȘ CARLA

5.

CĂȚĂNAȘ IANIS

6.

CĂȚĂNAȘ TUDOR

7.

COCIȘ DAVID

8.

LOBONȚ DIANA

9.

POP MAIA

10.

SAVU ROBERT

11.

ROȘU SOFIA

12.

LASCĂU SERGIU

13.

ȚANDEA DARIA

14.

BARBAT BIANCA

15.

BALDOGHI LAURA

16.

VOICA ANDREEA

17.

NAȘCU TUDOR

18.

CÂMPEAN RAREȘ

19.

PINTEA MARC

20.

ROTARU COSMIN

21.

FEKETE ȘTEFAN

22.

ROMAN PAUL

23.

CĂTINAȘ ALEXANDRU

24.

IANOȘ ALEXANDRU

25.

POPA ALEXANDRU

26.

NIȚĂ DAVID

27.

DEMENI ALEXANDRU

28.

FLOREA IOANA

29.

JUCAN KARINA

30.

BOTOREAN IULIA

31.

LUCA RICII

32.

MOLDOVAN SOFIA

33.

OROIAN IULIA

34.

POP EVELIN

35.

RUS MATEI

36.

BORZA LUCIA

37.

SABĂU PATRICK

38.

SABĂU EMMA

39.

MANEAC ALESSIA

40.

TOLAN DAVID

41.

MOLDOVAN ANDREI

42.

ANDREICA BIANCA

43.

ANGELESCU EVELIN

44.

LUP MIHNEAN

45.

PERȘA ANDREI

 

                                                  14:10-14:20

KARTING

DARIUS BABAIOANA

CS TURDA BOX

ANTRENOR FLORIN BORDI

       

NUME PRENUME

AUR

ARGINT

BRONZ

COMPETIȚIE

CRIȘAN ALIN

1

 

2

AUR CUPA ROMÂNIEI SENIORI/ BRONZ U22-57 KG, MEDALIE DE BRONZ LA CENTURA DE AUR-54 KG

MĂRGINEAN DARIUS

 

 

1

MEDALIE DE BRONZ LA CUPA ROMÂNIEI, LOCUL 1 LA RING NAPOCA,

VARGA DAVID

 

1

 

CAMPION NAȚIONAL CADEȚI-46 KG, MEDALIE TURNEUL INT. GHEORGHENI OPEN

SZAKACS ANTONIO

 

1

 

CUPA ROMÂNIEI TINERET-48 DE KG

 

 

 

 

 

 

14:30 – 15:00

ȘAH CLUB POTAISSA TURDA

Surorile gemene Cristurean Andreea Nuria și Cristurean Noelia Alexandra în intervalul competitional 2021-2022 au participat la 16 competiții reușind performanța de a cuceri medalii și trofee, astfel:

-          Locul 2 – 10 medalii din care 4 la concursuri naționale;

-          Locul 3 – 10 medalii din care 5 la concursuri naționale.

 

ANTRENOR

MARIN FÂNTÂNĂ

 

CLUBUL DE DANS SPORTIV POTAISSA TURDA

PROFESOR: DIANA MIRON

 

Nr.

 

Nume Prenume

REZULTATE

Crt.

 

 

 

1

 

OLARI ANA MARIA

Participare Festivalul de Folcor "În Gradina Dorului"- Ed. a IV-a , Turda Comunitate Sustenabilă, Potaissa Music Night - ed. a III-a, eveniment VIP Industries Cluj Napoca, Festivalul Laleaua Pestriță Grindeni jud. Mureș, Zilele CNMA Turda, Erasmus - Colegiul Tehnic Turda, Primăvara Muzicală -ed. a XII-a Câmpia Turzii, Festivitate Absolvire Șc. Th. Murășanu Turda, Zilele Culturii Naționale, Ea ! - spectacol 8 Martie.

2

 

CRIȘAN MARIA ELEONORA

3

 

PUCA DARIA

4

 

POP ALEXIA

5

 

TRÂMBIȚAȘ DIANA

6

 

POP LORENA

7

 

BEREKMERI IRIS

 

8

 

APOSTOL BRIANA

Concursuri naționale la perechi : Cupa Shine Dance Hunedoara, Cupa Exclusive Oradea, Cupa La Passion Brașov - finaliști (dacă trebuie vă trimit și rezultate).

9

 

ONEȚ OANA

10

 

ȘUTEU SANDRA

 

11

 

SAROȘI RAREȘ

 

12

 

NICOLA RĂZVAN

 

13

 

JOLDEȘ ANDREI

 

14

 

RUS ANTONIO

 

15

 

DABIJA DANIEL

 

16

 

GHERMAN CĂTĂLIN

 

17

 

MULEA HAȚEGAN ROBERTO

 

18

 

SIMONCA FLORIAN

 

 

FOTBAL

STICLA ARIEȘUL TURDA

ANTRENOR: ARTHUR PODAR

ANTRENOR SECUND: MIHEȚ EUGEN

STICLA ARIESUL TURDA

 

 

 

LISTA JUCATORILOR JUNIORI U19 CARE AU PARTICIPAT LA TURNEUL SEMIFINAL ZONAL

 

 

 

NR. CRT

NUME PRENUME

DATA NASTERII

 

1

BALAS ALEXANDRU DANIEL

7.10.2004

 

2

BANAI VASILE GABRIEL

20.09.2005

 

3

BENEDIC ANDI BOGDAN

21.05.2004

 

4

BERKECZI LORAND

25.12.2004

 

5

BURCIU ROBERTO ALEXANDRO

23.10.2006

 

6

FILIP DANIEL MARIAN

02.06.2005

 

7

FLEȘER RAZVAN PAUL IOAN

05.02.2005

 

8

KISS ERIK EUGEN

04.05.2008

 

9

LUNG OVIDIU DANIEL

21.03.2003

 

10

NOVALYI VLAD PAUL

27.03.2004

 

11

OROS NICOLAE BOGDAN

05.02.2006

 

12

PATRAS CRISTIAN SEBASTIAN

30.03.2004

 

13

PAVEL DARIUS FLORIN

20.05.2004

 

14

PETROVAN RAZVAN VASILE

28.02.2006

 

15

PIRV ANTONIO TEODOR

30.03.2005

 

16

POPA TUDOR

02.12.2004

 

17

SARB TUDOR

28.03.2006

 

18

SAVA PAUL

25.04.2004

 

19

SAVU ALEX IONUT

16.02.2004

 

20

SZANTO CSABA CODRUT

27.01.2005

 

 

 

 

 

LISTA JUCATORILOR U13 U12 CARE AU FOST SELECTIONATI IN ECHIPE REPREZENTATIVE DIN CLUJ

 

 

 

 

 

 

 

1

NEAGU EDUARD

2009

 

2

RATIU ALEXANDRU

2010

 

       

 

 

Pin It

Add comment

Regulile de baza pentru a face comentarii pe site
1. Nu folositi cuvinte obscene. Folosirea lor va duce la: modificarea comentariului, stergerea lui, respectiv, blocarea IPului celui care posteaza, in functie de gravitate.
2. Nu afisati linkuri catre site-uri obscene sau virusate.
3. Nu comentati numai de dragul de a comenta (fara spam).
4. Comentariile dumneavoastra vor fi aprobate de catre un administrator in cel mai scurt timp.


Security code
Refresh