27
Lun, Iun
37 New Articles

Sport/Timp liber
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

rezultate-prim-concurs-inot-1Felicitări echipei de înot de performantă a Bazinului de Înot Turda, formată din 9 copii, antrenați de instructorul prof. Deceanu Dan Stefan, care a participat sâmbătă, 21.06.2014 , pentru prima dată la un concurs de înot       -  Concursul Internațional Summer Trophy,   organizat    la Târgu Mureș, obtinând rezultate foarte bune, ținând cont că acesta a fost  primul concurs de inot  la care ei au  participat   si  s-au antrenat intr-o perioada scurta de timp  .

La acest  concurs au participat 320 sportivi  si 23 Cluburi sportive din tara si din strainatate.   La fiecare proba s-au aliniat la start  intre 35 – 40 sportivi , pe categorii de varsta.
rezultate-prim-concurs-inot-2Trei dintre sportivii nostrii s-au clasat printre  primii 10 concurenti  , obtinand un loc 4 , doua locuri  6 , doua locuri 7 , un loc 9 si doua locuri 10 .

Asadar sportivii  nostrii la primul lor concurs de inot , s-au clasat printre primii 26 sportivi din 320 participanti la concurs .

Pe aceasta cale multumim  pentru  sprijinul acordat ,făcând posibila  participarea la acest concurs , d-lui Matei Cristian, presedinte CA SalinaTurda, d - lui Tot Vasile Simion director general, Salina Turda si Primariei Turda - D-lui Stefanie Tudor

 

Iata si clasamentul

FETE 

PATRU MIRUNA (2007)                         50 m.bras  – locul 4

 

50 m.liber  - locul 12

 

50 m. spate – locul 9

 

PATACEAN CORINA(2006)                    50 m. bras –   locul 18

 

50 m.liber  -  locul  26

 

50 m. spate -  locul 21

 

COCAN BIANCA(2006)                         50 m .bras - locul   15

50 m. liber - locul  23

50 m. spate – locul 16

CHIRITA LARISA (2006)                         50 m. bras – locul 20

50 m. liber – locul 21

50 m. spate – locul 23

IELCIU MARA (2004)                               50 m. bras – locul 23

50 m. liber – locul 26

50 m. spate – locul 25

TIMIS VICTORIA(2002)                          100 m. bras – locul 16

50 m.liber –  locul 18

100 m.spate – locul 19

FODOR NOEMI(2001)                           100 m. bras –  locul 7

50 m.liber – locul 7

100 m .spate – locul 6

BAIETI

ALEXANDRESCU MIHAI (2002)               50  m.liber   – locul 10

100 m .spate – locul 10

MOLDOVAN DANIEL (2003)                      50 m. bras – locul 11

50 m.liber- locul 17

50 m.spate – locul 14

 

 

Coordonator activitate Bazin de Inot Turda - Gnandt Carleta-Mariarezultate-prim-concurs-inot-3

Pin It

Add comment

Regulile de baza pentru a face comentarii pe site
1. Nu folositi cuvinte obscene. Folosirea lor va duce la: modificarea comentariului, stergerea lui, respectiv, blocarea IPului celui care posteaza, in functie de gravitate.
2. Nu afisati linkuri catre site-uri obscene sau virusate.
3. Nu comentati numai de dragul de a comenta (fara spam).
4. Comentariile dumneavoastra vor fi aprobate de catre un administrator in cel mai scurt timp.


Security code
Refresh