Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

La Turda s-a desfășurat cel de-al doilea turneu de sală al juniorilor II, la sala „Gheorghe Barițiu” cu partidele juniorilor II, din cadrul grupelor geografice, seria F.handbal

Juniorii turdenilor de la Potaissa Turda au câștigat și toate cele patru meciuri jucate în acest al doilea turneu, aș cum au făcut și în primul.

Miercuri s-a desfășurat partida LT „Liviu Rebreanu”/AHC Potaissa Turda - LPS Alba Iulia 47-24 ( pe reprize 24-14; 23-10)

Vineri, juniorii turdeni au jucat partida CSS Sibiu - LT „Liviu Rebreanu”/AHC Potaissa Turda, scor final 27-46 (pe reprize 16-23, 11-23).

În partida de sâmbătă, LT „Liviu Rebreanu”/AHC Potaissa Turda a câștigat întâlnirea cu CSS 2 Baia Mare, scor final 33-25, pe reprize 17-12, 16-13.

În fine, duminică, s-a jucat partida LPS Cluj – LT „Liviu Rebreanu”/AHC Potaissa Turda, scor final 23-39, pe reprize 8-16 și 17-23.

În urma disputării tuturor celor 10 etape, juniorii II ai Potaissa Turda au câștigat grupa cu 32 de puncte, fiind urmați în clasament de  LPS Cluj și CSS 2 Baia Mare.

8 victorii din 8 posibile, așadar, și juniorii II de la Potaissa Turda s-au calificat la turneul „Valoare” din poziția de câștigători ai grupei geografice „F”.