Tools
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

„Magnificii” s-au calificat mai departe după victoria din partida cu CSU "Constantin Brâncuși" Târgu Jiu, scor 40-21 (18-12).handbal potaissa turda

Pentru turdeni au marcat: Vereș (7), Ghivil (6), Pop (6), Totoi (5), Zacaciurin (5), Pințoiu (3), Thalmaier (3), Cîntec (2), Iancu (2), Ghiță (1).

George ȘELARU a fost desemnat omul meciului cu CSU „Constantin Brâncuși" Târgu-Jiu

Portarul Potaissei Turda a avut 28 de intervenții și a primit doar 20 de goluri!

Urmează meciul de joi, 27 mai, în sferturile de finală ale Cupei României ,când magnificii vor întâlni CSA Steaua București, una dintre puținele echipe care au reușit să câștige o partidă cu turdenii, în ultima ediție de campionat.

CSA Steaua a trecut marți de CSU Suceava după ce a reușit să întoarcă scorul înregistrat la pauză, 13-15, câștigând partida cu 30-24. Prilej bun, deci, pentru handbaliștii turdeni, să le „plătească” o poliță militarilor.

Partida va începe la ora 15.50 și va fi transmisă de TVR 2.